Firma Profili

Samsun Makina Sanayi A.Ş (SMS), 50 yıllık tecrübesi ile sulama, içme suyu, atık su ve altyapı ekipmanlarının projelendirilmesi, üretilmesi, montajı ve devreye alınması konusunda vermekte olduğu hizmetleri ile Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından birisidir.

1967 yılında santrifüj pompalar ile başlayan imalat programımız bugün kelebek vanalar, metal ve elastomer yataklı sürgülü vanalar, tilting, çalpara ve nozzle tip çek vanalar, hava tahliye vanaları, demontaj parçaları, yangın hidrantları ve düktil boru bağlantı parçaları (fittings) ile çok geniş bir program dahilinde sürmektedir. 2002 yılı sonu itibariyle faaliyete geçen düktil döküm boru fabrikası bu konuda Türkiye'nin ilk fabrikası olma özelliği taşımaktadır.

SMS, Samsun Organize Sanayi Bölgesinde kurulu 200.000 m2 açık ve 100.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasıyla ülkemizin sayılı dökümhanelerinden birisine sahiptir. Manuel, otomatik ve reçineli kalıplama hatlarında 1 kg'dan 25 ton'a kadar parçalar kalıplayarak dökülebilmekte ve modern tezgahlarda işlenebilmektedir.

SMS, Adana'da modern, yeni Düktil Boru Fabrikası tesisini 2016 yılında faaliyete geçirdi. Adana tesisi en iyi kalitede düktil boruların verimli ve güvenilir şekilde üretilmesini sağlamak için önde gelen firmalardan temin edilen en son teknoloji ile donatılmıştır.

BV tarafından sertifikalandırılmış ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemimiz ile ham malzeme girişinden ürün çıkışına kadar her türlü aşamada gerekli kalite kontroller düzenli olarak yapılmaktadır. Üretilen ürünlerin %100'ü hidrostatik testlere tabi tutulmaktadır. SMS 8.000 kw'a kadar pompaların test edilebildiği pompa test standı ile Türkiye'nin en büyük test standına sahiptir.

SMS olarak, tecrübemiz, geniş üretim programımız ve 30'u aşan ülkeye olan ihracatımız ile bir dünya markası olarak sizlere en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.