Haberler

BASKİ Heyetinin Adana Düktil Boru fabrikamızı ziyareti

BASKİ (Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi) Heyeti, 30 Haziran 2018 tarihinde, Adana Düktil Boru fabrikamızı ziyaret etmiştir. Heyete düktil boru üretimi, testi ve sevkiyatı aşamaları ile ilgili bilgi sunulmuştur. Ayrıca, Samsun Makina Sanayi A.Ş'nin diğer üretimleri hakkında da sunum yapılmıştır.

(Haziran 2018)

Sevkiyatlar

Samsun ve Adana fabrikalarında üretilen Düktil boruların yurt içine ve yurt dışına sevkiyatları gemi, tren ve karayolu ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

(Haziran 2018)

NİJERYA LOT 2 - Baden Network Projesi

Muhtelif çaplarda

  • DN250 Düktil boru - 4 km
  • DN300 Düktil boru - 19 km
  • DN350 Düktil boru - 1,7 km
  • DN400 Düktil boru - 150 m
  • DN500 Düktil boru - 5 km

boru ve ekparçaları üretimi tamamlanmış, sevk edilmiş ve yerinde başarılı bir şekilde montajı 2018 yılında tamamlanmıştır.

(Haziran 2018)

SMS Adana Fabrikası (Adana)

ADANA Fabrikadan; çeşitli idarelere ve yüklenici firmalara muhtelif çaplardaki düktil boruların 2018 yılı içerisindeki üretimleri ve sevkiyatları devam etmektedir.

(Haziran 2018)

İSKİ (İstanbul)

İSKİ için imalatı ve inşaatı gerçekleştirilen 750.000 m3/gün kapasiteli yüzer pompa istasyonu başarılı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

(Haziran 2018)

İSU (Kocaeli)

Muhtelif çaplarda düktil boru ve ek parçaları alımı işi sözleşmesi imzalanmış olup üretim ve sevkiyatlar belirli aralıklarla devam etmektedir.

(Haziran 2018)

KASKİ (Kayseri)

Muhtelif çaplarda Düktil boru ve ek parçaları alımı işinin sözleşmesi imzalanmış olup, akabinde üretim ve sevkiyat ivedi olarak tamamlanmıştır.

(Haziran 2018)

İncekaya İnşaat - Samsun Makina Sanayi Ortaklığı

DSİ İçmesuyu Daire Başkanlığı'nca ihalesi yapılan ve sözleşmesi imzalanan, KKTC İçmesuyu projesi depo bağlantı hatları 1. Kısım inşaatı işine ait DN80-DN300 mm muhtelif çaplarda Duktil boru ve fitings imalatlarına 2017 yılı içerisinde başlanmış olup üretimi ve sevki tamamlanmıştır.

Ayrıca proje kapsamında sahadaki boru montajları 2018 yılı içerisinde tamamlanmış olup devreye alma çalışmaları devam etmektedir.

(Haziran 2018)

ESKİ (Erzurum)

Muhtelif çaplarda düktil boru ve ek parça alımı işi sözleşmesi gereği boru sevkiyatları 2018 yılı içinde tamamlanmıştır.

(Haziran 2018)

MUSKİ (Muğla)

Muhtelif çaplarda düktil boru ve ek parça alımı işi sözleşmesi imzalanmış olup 2018 yılı içerisinde üretim ve sevkiyatları tamamlanmıştır.

(Haziran 2018)

ŞUSKİ (Şanlıurfa)

Muhtelif çaplarda düktil boru ve ek parça alımı işi sözleşmesi imzalanmış olup 2018 yılı içerisinde üretim ve sevkiyatları tamamlanmıştır.

(Haziran 2018)

Sevkiyatlar

DSİ, İller Bankası ve Belediyelerin çeşitli projelerinde yüklenici firmalara boru ve ek parçaları sevkiyatları yapılmaktadır.

(Haziran 2018)

SMS - Adana Fabrikası açılış töreni

Adana Organize Sanayi Bölgesine kurulan DN80 ile DN2600 çap aralığında düktil boru üretimi gerçekleştirilecek olan Samsun Makina Sanayi A.Ş. - Adana Fabrikamızın açılışı Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımları ile gerçekleşmiştir.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızı karşıladık

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamış, kendilerine fabrikaya gelişleri sırasında işçilerimiz tarafından çiçek takdim edilmiştir.

 

Fabrikamız hakkında bilgilendirme

Yönetim Kurulu Başkanımız fabrikamız hakkında Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza bilgiler vermiştir.

OSKİ (Ordu)

OSKİ (Ordu) Muhtelif çaplarda düktil boru ve ek parçaları alımı işi sözleşmesi imzalanmış olup 2017 yılı içerisinde üretilip teslim edilecektir.

MASKİ (Malatya)

Muhtelif çaplarda düktil boru ve ek parça alımı işi sözleşmesi imzalanmış; 2017 yılı içerisinde üretimi tamamlamış olup boruların tamamı sevkedilmiştir.

MUSKİ (Muğla)

MUSKİ (Muğla) muhtelif çaplarda düktil boru ve fittings alımı işi ile ilgili sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamındaki düktil boru ve ek parçalarının üretimi ve sevki yapılmıştır.

OSKİ (Ordu)

OSKİ (Ordu) muhtelif çaplarda düktil boru ve fittings alımı işi ile ilgili sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamındaki düktil boru ve ek parçalarının üretimine ve sevkine başlanmıştır.

MASKİ (Malatya)

MASKİ (Malatya) muhtelif çaplarda düktil boru ve fittings alımı işi ile ilgili sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamındaki düktil boru ve ek parçalarının üretimine ve sevkine başlanmıştır.

İSU (Kocaeli)

İSU (Kocaeli) muhtelif yapım ihaleler için muhtelif çaplarda düktil boru ve fittings alımı işleri ile ilgili yüklenici firmalarla sözleşmeler imzalanmış olup, malzemelerin üretimi ve sevki yapılmaktadır.

HATSU (Hatay)

HATSU (Hatay) muhtelif yapım ihaleler için muhtelif çaplarda düktil boru ve fittings alımı işleri ile ilgili yüklenici firmalarla sözleşmeler imzalanmış olup, malzemelerin üretimi ve sevki yapılmaktadır.

ICOLD 2015 – Norveç/Stavanger

DSİ Genel Müdürlük yetkililerinin ve Türkiyeden önemli sayıda proje firmasının katıldığı, 13-20 Haziran tarihlerinde Norveç'in Stavanger şehrinde düzenlenen 83. ICOLD Genel Kurul Toplantısı ve Hydropower 2015 sempozyumuna katıldık ve stand açtık.

İZSU – Düktil Font Boru ve Bağlantı Ek Parçaları Alımı İşi

İZSU tarafından ihalesi yapılan DN100-DN500 çap aralığındaki toplamda 105.000 m düktil boru ve ek parçalarının sözleşmesi imzalanmış olup, malzemelerin üretimine başlanmıştır.

Lüleburgaz Belediyesi – Düktil Boru ve Ek Parçaları Alım İşi

Lüleburgaz Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan Düktil Boru ve Ek Parçaları Alım İşi ukdemizde kalmıştır. İhalede yer alan DN800, DN150 ve DN100 düktil borular için sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamındaki boruların üretimine başlanacaktır.

MASKİ - Ductil Boru ve Ek Parçaları, Vana Malzemeler

MASKİ tarafından ihalesi yapılan Düktil Boru ve Ek Parçaları, Vana Malzemeler alımı işine yönelik 32.000 m düktilboru için sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında DN100-DN500 çap aralığında boru üretimi yapılmaktadır. Üretilen boruların sevkiyatına başlanmıştır.

ASKİ (Adana) - Kozan İlçesi Göller Yaylası ve Civarı

ASKi (Adana) Kozan İlçesi Göller Yaylası ve Civarı İçmesuyu İsale-Terfi Hattı ile Muhtelif Depo,Terfi Merkezi ve 1 Adet Su Alma Yapısı Yapım İşi için yüklenici firma ile imzalanan sözleşme kapsamında DN200, DN250 ve DN300 çaplarında ve toplamda 25.000 m düktil boru üretimine ve sevkine başlanmıştır.

ASKİ (Adana) / Karataş İlçesi İsale Hattı İle Muh Mahallesi

ASKİ (Adana) / Karataş İlçesi İsale Hattı İle Muh Mah İçmesuyu Dağıtım Şebekesi Yapım İşi için yüklenici firma ile imzalanan sözleşme kapsamında 25.000m DN450 çaplarında düktil boru üretimi ve sevki yapılacaktır.

İLLER BANKASI A.Ş. / TAHİR (AĞRI) BELEDİYESİ İÇMESUYU TESİSİ İHTİYACI DUKTİL BORU ALIMI

Tahir (Ağrı) Belediyesi İçmesuyu Tesisi htiyacı Düktil Boru Alımı için imzalanan sözleşme kapsamında 5500m DN125 çapında düktil borunun teslimatı tamamlanmıştır.

6
İLLER BANKASI - İçmesuyu Tesisi İhtiyacı Düktil Boru Alımı

2014 yılı sonlarında sonuçlandırılan, Tirebolu (Giresun) ve Görele (Giresun) Belediyeleri'nin ihtiyacı olan düktil boruların alımına yönelik DN300-C40, DN250-C40 ve DN150-K9 boru üretimi tamamlanarak ilgili belediyelere sevk edilmiştir. Aynı zamanda Tahir (Ağrı) Belediyesi'nin ihtiyacı olan 5.502 m DN125 düktil boru için sözleşme imzalanmış ve üretime başlanmıştır.

BUSKİ – 33 Kalem FDK Boru ve Fittings Parçaları

BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından 2014 yılı sonunda ihalesi yapılan Düktil Boru ve Ek Parçaları alımı işine yönelik 250.000 m düktilboru için sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında DN100, DN150, DN200, DN300 ve DN400 çaplarında boru üretimi yapılmaktadır. Üretim başlamıştır ve sevkiyat devam etmektedir.

ESKİ (ERZURUM) – Düktil Demir Boru ve Bağlantı Parçaları Alımı İşi

2015 Yılı başında ESKİ (ERZURUM) Genel Müdürlüğü ile Düktil Boru ve Bağlantı Parçaları Alımı kapsamında 97.000 m düktilboru için sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında DN100, DN150, DN200, DN250 ve DN300 çaplarında düktil boru üretimi ve sevki devam etmektedir.

İSU - PE, Korige, PVC, Düktil Boru ve Ek Parçaları Alımı

İSU Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan "PE, Korige, PVC, Düktil Boru ve Ek Parçaları Alımı" işi için imzalanan sözleşme kapsamında DN100, DN150 ve DN250 çaplarında ve toplamda 29.000 m düktil borunun sevki tamamlanmıştır.

OSKİ - Düktil Borular ve Ek Parçaları (Fittings) Alımı

2015 yılı içerisinde yapılan ihale kapsamında OSKİ Genel Müdürlüğü ile 26.000 m düktil boru için sözleşme imzalanmış ve 1. grup sevkiyatı yapılmıştır. Sözleşme kapsamındaki DN100, DN150 ve DN250 çaplarındaki düktil boruların kalan kısmı için üretim devam etmektedir.

KASKİ - Düktil Demir Boru ve Ek Parçaları Alımı

Ductil Boru, PE Boru, PVC Boru ve Ek Parçaları alımı işine ait 1. kısım kapsamındaki 85.000 m düktil boru ve ek parçaları için sözleşme imzalanmış ve üretime başlanmıştır. Boru sevkiyatları, sözleşme kapsamındaki programa uygun olarak tamamlanmıştır.

OSKİ Eğitimi / 07 Şubat 2015

OSKİ Genel Müdürlüğünden 30 kişilik teknik bir heyet; düktil boru,pompa ve vana konusunda bilgi almak üzere 07 Şubat 2015 tarihinde fabrikamızı ziyaret etmişlerdir. Kendilerine üretim süreçlerimiz ve ürünlerimiz hakkında sunum yapılmıştır. Ayrıca SASKİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki bir projede kullanılan düktil borunun uygulamaları konusunda sahada bilgi aktarılmıştır.

SASKİ (Samsun) - Samsun İline Acil Su Temini için İçmesuyu Tesisleri Yapımı

SASKİ Samsun İline Acil Su Temini için İçmesuyu Tesisleri Yapımı ihalesi için yüklenici firmaya 5000 metre DN1000 çapında düktil boru ve vana temini yapılmaktadır. Üretim teslim tarihine uygun olarak devam etmektedir.

DSİ İçmesuyu Çalıştayı / Antalya (24 Kasım 2014)

24 Kasım 2014 tarihinde Antalya'da yapılan DSİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Daire Başkanlığı ve Bölge Müdürlükleri İçmesuyu Bölüm Temsilcileri'nin katılımıyla gerçekleşen İçmesuyu Çalıştayı'nda şirketimiz Düktil Boru konusunda sunum yapmış, katılımcıları duktil boru kullanımına dair bilgilendirmiştir.

OSKİ - Ulubey Su Alma Yapısı ve İçme Suyu İsale Hattı İnşaatı

OSKİ - Ulubey Su Alma Yapısı ve İçme Suyuİsale Hattı İnşaatı kapsamındaki DN150 ile DN300 çap aralığındaki toplam 17.000 metre borunun sevkiyatı programa uygun olarak gerçekleştirilmiştir.

Musabeyli (Yozgat) İçmesuyu Projesi Arıtılmış Su İsale Hatları, Depolar, Pompa İstasyonu ve Tayip Regülatörü

Musabeyli (Yozgat) İçmesuyu Projesi Arıtılmış Su İsale Hatları, Depolar, Pompa İstasyonu ve Tayip Regülatörü işinin yüklenici firması ile boru, vana ve pompa tedariki konusunda sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu iş kapsamında DN400 ile DN1500 çap aralığında düktil boru, pompa, vana, elektrik işleri ve scada sistemi tedariki tarafımızdan sağlanmaktadır.

İPA Projeleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Bulancak, Manavgat, Erzincan, Doğubeyazıt, Akçaabat,Nizip ve Erciş projeleri kapsamında yüklenici firmalara boru ve vana tedarikleri yapılmaktadır.

İSU - Kandıra Namazgah Barajı İçmesuyu Arıtma Tesisi

İSU Kandıra Namazgah Barajı İçmesuyu Arıtma Tesisi ihalesi kapsamında yüklenici firmalara, DN100 ile DN400 çap aralığındaki toplam 90.000 metre borunun ve ek parçalarının, DN50 – DN400 çap aralığındaki yaklaşık 300 adet vana ile birlikte temini, 2014 yılı içinde tamamlanmıştır.

DSİ - Bitlis İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı

DSİ'nin Bitlis İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı kapsamındaki DN400 ile DN1500 çap aralığında düktil boru, pompa ve vana tedariki firmamız tarafından yapılmıştır.

Marmaray Projesi

Projenin DN100 ile DN300 çap aralığındaki toplam 40.000 metre yangın ve drenaj hatları firmamız tarafından yapılmış olup, tüm malzemeler teslim edilmiştir.

Ceyranbatan / Azerbaycan Projesi

Azerbaycan/Bakü şehrinin su ihtiyacını karşılamak için yapılacak olan Ceyranbatan su arıtma tesisinde kullanılacak 8m3/s ve 130mSS kapasiteli ana besleme pompaları ve DN250 – DN2200 çap aralığında toplam 1044 adet vana, çekvalf ve vantuz firmamız tarafından temin edilmektedir.

Al Nacaf Kufa Project MMPW / Irak

Irak'ta yapımı devam eden Al Nacaf Kufa Projesi için DN600 – DN1500 çap aralığında toplam 43.000 metre düktil boru ve ek parçalarının temini firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Pechea – Galati / Romanya

DN1000 – DN1200 çap aralığındaki toplam 5000 metre C25 sınıfı borunun temini tamamlanmıştır.

Kırkuk Project / Irak

Kırkuk Projesinin toplam 48.000 metre, kilitli borular da dahil olmak üzere,DN300 – DN1000 çap aralığındaki boru ve ek parçaları tedariki firmamız tarafından yapılmaktadır. Malzemelerin sevkiyatı programa uygun olarak 2015 yılı içerisinde bitirilecektir.

Tblisi / Gürcistan

Tblisi Projesi için 12.000 metre DN200 – DN250 çap aralığındaki C40 sınıfı düktil boru ve bağlantı parçalarının tedariki firmamız tarafından yapılmıştır.

China Bridge, Belgrade & Water and Sewerage Programme in Medium Sized Municipalities & Vodovod Berane, Montenegro– Sırbistan

Sırbistan'da gerçekleşen China Bridge, Belgrade ve Water and Sewerage Programme in Medium Sized Municipalities ve Vodovod Berane, Montenegro projelerine toplam 10.000 metre DN150 – DN800 çap aralığındaki boru ve ek parçalarının tedariki firmamızdan tarafından teslim süresine uygun olarak tamamlanmıştır.

Mestia Su İletim Hattı Projesi / Gürcistan

Mestia su iletim hattı projesi için 10.000 metre düktil boru ve bağlantı parçası alımı işi tarafımızdan sağlanmış olup, teslimatları 2014 yılı sonunda tamamlanmıştır.

AIN Kercha Projesi / Cezayir

DN50 – DN1800 çap aralığındaki toplam 648 adet vana ve vantuz ile DN300 - DN1800 çap aralığındaki PN 10–16–25 basınç sınıflarından demontaj parçalarının AIN Kerchaprojesi için tedariki 2014 yılı sonunda bitmiştir.

CRDA BEN AROUS Projesi / Tunus

486 m3/s 58 mSS kapasiteli dik milli çift emişli split tip santrifuj su pompanın teslimi gerçekleştirilmiştir.

Consorzio Bonifica Vallo Projesi / İtalya

DN800 – DN1200 çap aralığındaki 2000 metre düktil boru ve bağlantı elemanlarının sevkiyatı yapılmıştır.